Blog je v procesu rekonstrukce:)..mějte prosím strpení.

Svůj dřívější blog na bloggeru právě přemisťuji na tyto stránky. WordPress nabízí nekonečné možnosti úprav a hračičkovi jako jsem já umožňuje hrát si s celým kódem.

Všechny příspěvky budu postupně přesouvat do této sekce. Těšit se můžete na zápisky z cest po Havajských ostrovech, všech možných státech Evropy, Jižní Koreje, západním pobřeží USA, cest po celé Floridě, Číně, Norsku a mnohé další.

Paris, je t’aime….

Tak jako láska chutná sladce a nenávist trpce, má i Paříž svou chuť.

Cítím v ústech sladkou chuť, kterou zanechá smetanová, na jazyku rozplývající se francouzská karamelka. Paříž, ztělesnění sentimentálního genius loci je pro mě symbolem hezkých pocitů, stejně jako láska. Chuť, jejíž sladkost je drogou zaplavující mysl, které se nebráním a zcela podléhám. Jsem pouhý rybář v malé kocábce, zmítající-se mezi zpěněnými vlnami rozbouřeného moře euforických pocitů. Jednou okusíte a jste závislí do konce života.

Hawaii, ztracený kus ráje

Odkaz na fotografie

Odkaz na videa

Každý má nějakou představu jak to asi vypadá na Hawaii. Já měl velmi romantické představy o tomto zeleném ráji uprostřed oceánu. Květiny kolem krku, tanečnice mezi palmami, všude ananasy a manga, chrlící sopky a surfaři.  Je toho však mnohem více co Havaj, souostroví přesně na opačném místě na Zemi, může nabídnout. A během cest po třech ostrovech Kauai, Oahu a Big Island, jsem se do Havaje zamiloval až po uši. 

Paříž, město sladkých karamel

Le Marais- pařížská bažina

Budu jí říkat ona…

Když ji chcete objevit a poznat, začněte zlehka. Jen drobnými pozastaveními u jejích krás. Nesnažte se ji poznat rychle a ve spěchu, budete zklamáni a už nikdy ji neuvidíte v pravém světle. Ve světle sytě oranžového slunce, které pomalu mizí a z azurového nebe klesá k obzoru s paprsky prosvítajícími mezi střechami domů.